Eesti Patsientide Esindusühing on koostanud väga põhjaliku materjali tervishoiuteenuse, arstiabi, puude ja töövõimetuse, riiklike toetuste ja teenuste ning kõige sellega seonduva kohta.”Patsiendi ABC” on terviktekstina kättesaadav SIIT.

Tallinna Puuetega Inimeste Koda on välja andnud sisuka infoteatmiku “Abiks puudega inimesele”, mis annab põhjaliku ülevaate ja läbilõike puuetega inimestele vajalikest teenuste osutajate kontaktidest

Teatmiku elektroonilise versiooniga saab tutvuda SIIN.

Hambaravi võib autistlikule inimesele täiesti ületamatuks katsumuseks osutuda. Kui tõesti kuidagi muudmoodi ei saa, siis õnneks tehakse tänapäeval ka üldnarkoosis hambaravi.

Alates 2019. aastast on võimalik ka puudega täiskasvanutel saada piiramatult tasuta hambaravi üldnarkoosis, tutvu tingimustega Eesti Haigekassa koduleheküljel. Lisainfo võimalik lugeda siin.

Kui olete avastanud veel raviasutusi, kus tehakse puuetega inimestele üldnarkoosis hambaravi, oleme igasuguse info eest tänulikud!

Eesti Autismiühingu koduleheküljelt leiate infot, kuidas toetada autismispektri häirega inimest  hambaarsti külastusel.

“Kasvatada erivajadusega last ei ole kõige hullem, mis sinuga juhtuda võib. Palju hullem oleks kasvatada üles laps, kes on erivajadustega inimeste vastu sallimatu!”