“Ma väldin silmsidet, aga ma vähemalt ei JÕLLITA!”

Kuigi autismispektri häiretega inimesi eristab teistest peamiselt saamatus suhtlemises, ei tähenda see, et nad ei hooliks oma sõpradest. Sõprust ja hoolimist saab lihtsalt väga erinevalt väljendada.

Kui peamiselt toetavad autismispektri häiretega inimesi nende endi lähedased, siis kindlasti on neil vaja ka kannatlikke ja hea huumorimeelega sõpru ja toetajaid väljaspoolt pereringi! Kuidas muidu saaksid autismispektri häiretega inimesed ühiskonnas hakkama? Ning meie helesinise unistuse kohaselt peaksid nad hakkama saama ISESEISVALT.

Meie toetajad

Ühingu tegevuse toetajateks on inimesed ja organisatsioonid, kes tunnevad, et autismi teema „puudutab“ neid. Kõiki toetajaid iseloomustab ühine tunnus:  soov anda oma panus autismi valdkonna arengusse Eestis.

Meie toetajateks on autismispektri häiretega inimeste lähedased, sõbrad, kooli- ja töökaaslased, samuti selle valdkonna teadlased, arendajad, spetsialistid, üliõpilased, pedagoogid jt. ning ettevõtted ja organisatsioonid, kes soovivad panustada Eesti ühiskonna demokraatlikku arendamisse.

Ühingu tegevus on avatud kõigile toetajatele ja toetuste kasutamine on puhas ja läbipaistev.

Meie tugigruppide toimumist toetab alates 2014 aastast annetuskeskkond
Ma Armastan Aidata.

Suur tänu kõikidele toetajatele!

armastanaidata


Miks üldse toetada

Meie ühing keskendub koostöös  Eesti Autismiühinguga autismi valdkonna arendamisele Eestis. Loodame, et peatselt on sellised ühingud loodud kõigis Eesti piirkondades.

Soovime tuua Eestisse infot parimatest teaduslikest saavutustest, aidata kaasa kõigis vanustes ja rahvustes autismi spektri häiretega inimeste elukvaliteeti, olla partneriks kohalikele omavalitsustele, teenuste osutajatele, spetsialistidele, teistele heategevuslikele organisatsioonidele ja  kõigile meie toetajatele nii Eestist kui ka välismaalt.

Autismispektri häiretega inimesed on võimelised elama täisväärtuslikku elu meie keskel – meie ühingu missioon on kõigi teiega koos seda toetada!

 

Kuidas toetada

“Iga väike tilk vett uuristab kivi – hea tahe ja soov aidata on meile tähtsam kui toetuse suurus!”

Toetada saab nii oma ideede, teadmiste, oskuste, tegude kui ka ühingu ettevõtmiste, ürituste ja projektide rahalise toetamise abil.

Toetamine võib olla kas ühekordne või ka püsiv koostöösuhe meie ühinguga. Toetaja võib soovi korral olla ka ühingu liige.

Tallinna ja Harjumaa Autismiühing on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja. 

“Kasvatada erivajadusega last ei ole kõige hullem, mis sinuga juhtuda võib. Palju hullem oleks kasvatada üles laps, kes on erivajadustega inimeste vastu sallimatu!”