Kui lapse eripärad hakkavad takistama tema edasist tasakaalustatud arengut (vaimne areng vs sotsiaalne, laps ei talu kollektiivi minekut jms) ja pere igapäevast elu, siis tuleks pöörduda spetsialistide poole.

Psühhiaatri juurde pöördumise eesmärk saab olla kahtlusele kinnituse saamine või selle ümberlükkamine.

Psühholoogi juurde minnes saab nõu, kuidas väljakutsetega toime tulla, leida üheskoos käitumuslikke tehnikaid probleemidega tegelemiseks.

Kuna diagnoosini jõudmine on väga pikk protsess, siis kahtluse tekkimisel on tähtis ikkagi edasi liikuda – toeks võib olla mõni teemakohane foorum, koduleht, tugigrupp, lasteaia logopeed või eripedagoog. Vaja pole karikakramängu, vaid lapsega suhelda-suhestuda, jõuda ühiste hetkedeni!

Meie ühigu liikmetel on kõigil tulnud oma lapsega lastepsühhiaatri ja psühholoogi juures käia. Unusta ära kõik pseudohirmud ja piinlikustunne – seda käiku on vaja nii sinul kui ka su lapsel, et asjalikumalt edasi minna!

Tallinnas ja Harjumaal saad pöörduda:

Tallinna Kesklinna Lastepolikliiniku psühhiaatriateenistus

Tallinna Lastehaigla väikelaste psühhiaatria osakond

Tallinna Lastehaigla Lastepsühhiaatria Polikliinik

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik

Marienthali Psühhiaatria ja Psühholoogia Keskus (NB! Erapraksis)

NB! Lastepsühhiaatri konsultatsioonile pöördumiseks ei ole vaja saatekirja.

“Kasvatada erivajadusega last ei ole kõige hullem, mis sinuga juhtuda võib. Palju hullem oleks kasvatada üles laps, kes on erivajadustega inimeste vastu sallimatu!”